štvrtok 17. októbra 2013

Random sem, random tam

Ta jeden random článok, aby to nevyzeralo, že sem pridávam iba Fight.
Hi Girls! How are u?
No, žienky, čo sem zavítate, ako sa máte? Ako zvládate zase raz ten nápor pochádzajúci zo školy?
Ja na to, že som v maturitnom ročníku celkom fajn. Na počudovanie. Ohľadom maturity som začala stresovať už minulý rok o takomto čase, takže zatiaľ nič nové. V škole sa snažíme každý sústrediť hlavne na tie nami vybraté maturitné predmety, takže keď vojdete ku nám do triedy vidíte každého zavŕtaného v inom zošite. Teda, aspoň by to tak malo byť, nie? Ehm, možno niekde v inom vesmíre by to bolo pri nás možné. Lebo u nás v triede to cez prestávky vyzerá hocijako, len na to, že by to mala byť trieda plná maturantov nie :-D. Čo už, toto sme my, elita našej školy..nehehe :-D Momentálne nacvičujeme choreografie na stužkovú, ktorá sa závratnou rýchlosťou blíži (29.11.2013). Neskutočne sa teším na ten večer, na ten víkend strávený s tými bláznami na chate. Ach, to bude. Posledný krát si slobodne užiť...a potom už len drina, drina, drina a ešte raz drina. A potom maturita, prijímacie skúšky a posledné leto strávené s tými ľuďmi. Na jednej strane sa teším, na druhej nie.
Vysoká, to je o inom. Istým spôsobom ma desí, to množstvo učenia - kiežby som aspoň vedela kam na výšku mám ísť/resp. "chcem" ísť- skúšky a veci podobné. No zase ma nadchýna predstava množstva ľudí zatvorených vo veľkej posluchárni, káva vo veľkom kelímku s vrškom položená predo mnou a profesor vysvetľujúci učivo. Táto predstava ma nadchla už pri prvom doučovaní na TUKE, kde som šesť hodín strávila písaním testov, pitím kávy a sledovaním prezentácie o veciach, ktoré by som už teoreticky mala vedieť. Prakticky, to ešte neviem.
 
A tak vyzerajú moje soboty. Zatvorená s množstvom ľudí, ktorých nepoznám, na mieste kde sa to len hemží vedomosťami. Nie, väčšinou to nie sú moje vedomosti. A potom, keď sa konečne dostanem po dlhom dni domov, nie som schopná nič iné, len sa zvaliť do postele, oslintať vankúš (hej som hovädo :D ) a čumieť na svoju krásnu červenú stenu. Vtedy sa mi už ani len myslieť nechce.
 

Keď už sme pri tom myslení. Nad čím zvyknete uvažovať pred spaním? Predtým ako sa oddáte ríši snov? Ja väčšinou premýšľam buď nad príbehom, alebo nad tým čo ma čaká na druhý deň, či občas nad svojím snom. Nad snom, ktorý si raz určite splním :-) A aj keby mali traktory z neba padať ;-)

Keď už sme pri tom príbehu.. máte nejaké otázky ohľadom neho? Budem rada, ak mi do komentáru napíšete čo sa vám páči či naopak nepáči, budem vďačná aj za kritiku :-).


My favourite part from THIS IS US.
Kto z vás bol na tento skvelý film? Ja som si najprv ani nemyslela, že by som sa naň dostala. No potom, jednú peknú sobotu, keď som presvedčila moju dvadsaťšesť ročnú sestru aby sa obetovala, keď sme sedeli v sále asi len jedenásti, keď som nevedela obsedieť na mieste kým išli úvodné reklamy, sa to jednoducho stalo. Keď mi tiekli slzy, či už od smiechu alebo od smútku, keď som v rukách zvierala dve veľké plagáty, spievala spolu s nimi, som pochopila, že ja tých piatich bláznov budem milovať asi do konca života. A potom, keď sme vyšli z kina, pozrela som na sestru a ona vyriekla: "už ťa plne chápem prečo ich tak zbožňuješ. sú to idioti. piati pekní idioti." a ja som ju vystískala ako malé decko. Bol to môj najkrajší deň za posledných 10 mesiacov :-).
Tak čo, ktorá z vás zdieľa moje pocity? :-)
Btw: nemáte niekto link na stránku, kde by sa dalo predobjednať DVDčko? :-) Ja som už na FB videla tu stránku, no potom som ju nejak stratila a už ju neviem nájsť :-(. Zľutuje sa nado mnou niekto a pomôže mi? O:-)

Tak a už by som mohla aj končiť, nie? :D
P.s.: zbožňujem vás :-*
P.s. 2: teším sa na vaše komentáre :-)
P.s. 3: chceli by ste novú časť Change my life? :-)

With love, yours I.Blake

6 komentárov:

 1. Jééj, ja mám rada takéto články, keď sa môžem dozvedieť niečo viac o našej spisovateľke <3 Ach ani neviem, kde mám začať :D Mám sa celkom fajn, test, ktorý sme dnes písali dopadol ... :D no ešte neviem, ale snáď to bude dobré ;) a zajtra je piatok, mám také obdobie, že na každý piatok sa teším, ako na Vianoce :P neviem čím to je, ale proste celý týždeň len čakám a dúfam, že bude piatok :D Som divná, ja viem :P Stužkovááá, ach kedy to už bolo :D vychutnaj si ten deň, je to neopísateľní pocit ! A načo myslím pred spaním? Hm na veľa vecí, ktoré sa ani nestanú :/ THIS IS US som bohužiaľ nevidela :( chceli sme ísť so sesterkou ale nepodarilo sa nám :/ ani na nete som to ešte nenašla ale môj spolužiak mi sľúbil, že to skúsi nájsť na nete alebo že nájde, kde sa dá objednať DVD (ak tak, dám ti vedieť, nič nesľubujem lebo Peťo je Peťo :D) Príbeh som si obľúbila a mám pocit, že na tvoj blog chodím častejšie, ako na fb :D Som v strehu, kedy pridáš ďalšiu časť :D Bože budem končiť, iba tu trapoším, môj najdlhší komentár :D Ináč momentálne na Óčku ide 1D BSE :D yees ... pekný zvyšok večera ...love yaa Danka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak keď ich máš tak rada, posnažím sa každý týždeň jeden takýto článok, venovaný čisto pre teba O:) ale, verím, že ten test dopadol dobre! ;) uvidíš, za to, že som dnes na teba myslela, bude to prinajhoršom C ! ;) ach, na nete to aj ja zháňam odkedy som vyšla z toho kina, no stále nikde nič :( naťahuje nás ten manažment, strašne, strašne!
   aww, budem sa tešiť, keď by sa ti podarilo nájsť tú stránku skôr ako mne :)
   ale netrapošíš, nemysli si sprostosti, ja som len a len rada, že sa nájde niekto kto mi napíše aspoň jeden komentár :-) och, nemám Óčko -_- vypadlo a už ani nenabehlo :D ešte že existuje ujo youtube :3
   aj tebe krásny večer želám! :-* love ya too ;)

   Odstrániť
 2. tu máš jeden nezmyselný komentár, ktorý pointu stratil cestou :D ...ale som rada aj za takýto článok, i keď všetko už viem :P ľubim ce :*

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. a ktorou cestou to stratil? :D prednou alebo zadnou?
   aj ja teba ľúbim :- *

   Odstrániť
 3. kam chces ist na vs? a na ake doucovanie chodiiis? :):)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. úprimne? ja by som najradšej nešla nikam na VŠ, mojim snom už pár rokov je ukončiť strednú a odísť do UK. Lenže moja mama o niečo takom nechce ani počuť, takže na VŠ musím ísť. A kam? netuším.. ale pravdepodobne niečo s biológiou a chémiu, keďže z toho idem maturovať :)
   a na doučovanie zo slovenského vzdelávacieho inštitútu - príprava na lekárske fakulty (aj keď ja na medicínu nechcem ísť, využívam to na to, aby som bola dostatočne pripravená ak ma nezoberú bez prijímačiek na VŠ :) a konkrétne v KE na TUKE :)

   Odstrániť