utorok 19. novembra 2013

Questions 4.0

Opäť, odpovede na vaše otázky ;)
Prajem pohodové čítanie :)


od Laurušky: - Samozrejme, že chcem Change my life dopísať. Budem sa to snažiť pararelne písať spolu s Fight, avšak hlavnú pozornosť budem klásť na poviedku s Harrym :)
-Uff, obľúbené knihy mám hneď viacero. Momentálne je mojim najobľúbenejším spisovateľom Jo Nesbo. Od neho milujem všetky knihy. A čo ma na nich zaujalo? Určite autorov štýl písania, to, že som sa do deja vedela bez problémov vžiť. Taktiež istý druh humoru, ktorý má hlavný hrdina (zhodou okolností sa volá Harry :P ) a taktiež, že ho nevykresľuje len v pozitívnom svetle. Ak má niektorá z vás rada detektívky, rozhodne odporúčam práve tohto spisovateľa!
Ďalej medzi moje obľúbené knihy patrí Dcéra Snehu od Eowyn Iveyovej, ktorú som dostala na posledné Vianoce od bývalého priateľa. Fantazijný príbeh, ktorý vás donúti dočítať knihu hneď v prvý večer. Taktiež rozhodne odporúčam.
Taktiež, spisovateľka Maggie Stiefvaterová a jej trilógia Vlcy z MarcyFalls. Zakázaná láska, v úplne inom svetle akoby ste čakali ;)
A na záver séria kníh o Anite Blake (od ktorej som si dovolila ukradnúť priezvisko) od Laurell K. Hamilton. Upíry, vlkolaci, sex, zbrane, vraždy a kožené nohavice hlavnej hrdinky. Hneď začnete svet upírov vnímať inak ;)
- Či som uvažovala nad vydaním knihy? Ak sa mám priznať, už mi pár krát prebehla hlavou táto myšlienka. No, ak sa k tomu smiem vyjadriť, môj názor je taký, že aktuálne slovenské spisovateľky za veľa nestoja. Nechcem nikoho uraziť, ani nahnevať, pretože aj ja som si medzi tým množstvom romantických žvástov príbehov našla pár obľúbených..ale.. Slovenská literatúra - ako som povedala, aktuálna- nemá svetu veľa čo ponúknuť. Možno to je vydavateľstvami, alebo tými "vrchnými silami", ktoré našu kultúru veľmi rozvíjať týmto smerom nechcú. A tak môj názor, okrem toho, že je množstvo dievčat, ktoré píšu určite lepšie ako ja, je, že na to nemám. Možno, keby som žila niekde inde, v inej krajine ako je napr Anglicko alebo Amerika.. možno by som nad tým uvažovala aj reálne. Teraz je to pre mňa len hobby. A tým asi aj ostane :)

od Petti B.: - Áno, čítam blogy - tie ktoré sú na pravom boku môjho blogu :)
- Šaty na stužkovú? Uff, keďže som si ich dala šiť, určite nebudú vyzerať tak ako som chcela, ale predloha bola TAKÁTO.
- Uff, intímne scény? Myslím, že poriadnu intímnu scénu som ešte ani nepísala :D Možno jednu, v jednodielovke Something more than satisfaction? 
A úprimne, rýchlo som to zbúchala a nikdy si to znova neprečítala :D Možno preto, že som v tej dobe bola týmto smerom neskúsená, alebo preto, že som sa hanbila za to, aké perverznosti mi chodia po rozume. No keď príde na sexscénu vo Fight-e, posnažím sa vám to opísať do detailov ( 3:D ) a čo najlepšie. A ako sa poznám, opäť budem mať na lícach červeň -_- :D

od Kikušky: - Poviedka s Niallom je na blogu a to pod ikonkou Forever Young  , hneď pod popisom blogu, takže si ju môžeš kedykoľvek prečítať :)
- Uff, môj obľúbený blog? Och, ani neviem, myslím, že mám rada všetky rovnako :)
- Mojou najobľúbenejšou poviedkou je rozhodne Dark do famóznej Hannah. Časti tohto príbehu čítam stále dokola vždy keď mám kúsok voľného času a to či už po slovensky na blogu One Direction Fanfictions, kde to prekladá najlepšia adminka na svete Damie, alebo aj v originály po anglicky :)

Teším sa na vaše ďalšie otázky!
With love, yours I.Blake

2 komentáre:

 1. Forever young som si citala a dnes som to docitala. Kedy zacnes pridavat Moment??

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Som rada, že si mi doporučila nejaké knihy, určite si ich teda kúpim :) Vyzerajú naozaj zaujímavo a tešíííng :P Samozrejme som rada, že sa hodláš dokončiť druhú poviedku.. No, a s tými súčastnými slovenskými knihami súhlasím... Nedočítala som ani jednu knihu, pretože som pri nich normálne zaspávala... Jedine Vasilkovú ♥ Tú jedinú milujem, strašne nádherne píše, ale ostatný autori, no adios... Tak ok, aspoň si nad tým uvažovala, aj to je dačo :D Takže zotaneš len pri hoby.. Ale tak nikdy nehovor nikdy.. Kdo vie, možno, keď budem mať deti tak pridú domov..
  „Mamáá, kúpiš mi tú knihu?"
  „Akú, zlatko?"
  ƒOd Ivi Blake."
  A ja sa iba pousmejem, však uvidíme :D
  A ďakujem za odpovedanie otázok :)

  OdpovedaťOdstrániť