Put your music player on shuffle

A keďže sa moja chronická bronchytída zase raz ozvala, ja si sedím doma s tým, že všetky domáce práce sú finally spravené, prechádzam blogmi, či sa niekde neobjavilo niečo, čo by som ešte nevidela, lebo do práce na geografiu sa mi nechce, u Mitchie som našla takýto príspevok, tak reku, prečo nie?

Put your music player on shuffle and write the first ten songs that play:

1. System of a down - Toxicity 12
túto pieseň mám už takmer rok na zvonenie. wow, asi zatiaľ jediná pieseň čo pri mne vydržala tak dlho! plesajme! SOAD som začala aktívne počúvať zhruba polroka po tom, ako som ho musela počúvať pri každej jednej príležitosti ako som bola so svojím expriateľom. na každej jednej akcii, na prechádzke, byte, chate, proste všade táto kapela hrala. tak nejak som si na ňu postupne zvykla, až sa mi zapáčila. niektoré piesne sa mi páčia doteraz. aj po rozchode (woow). Toxicity je jedna z nich.

2. One Direction - You and I

 
Myslím, že k tomuto nemusím veľa toho napísať. určite asi najkrajšia balada z nového albumu + napísal ju Niall. Čo viac si priať?


 3.  Sexion d'assaut - Ma direction
 
 
Do tejto piesne som sa zamilovala, keď som bola na školskom tripe v Paríži. Niekdajšia kamarátka, ktorej priateľ tam pracuje mi pustila túto pieseň a následne mi ju musela hneď aj poslať. Ono, keď len tak sedíte doma, na slovensku a počúvate francúzštinu, neznie to tak pekne. ale keď ste tam, v tom krásnom meste a dobehne k vám sladký čašník s jeho "bon žúr", hneď je to o niečom inom. doteraz, vždy keď počujem túto pieseň, spomeniem si na zápchu vo večernej špičke v poslednú noc čo som strávila v minipici izbe v najromantickejšom meste sveta.

4. James Blunt - Bonfire heart
 
 
jeho piesne som nikdy nejak obzvlášť nemusela. neviem prečo, či to bolo jeho hlasom alebo textmi, ktoré mi prišli vždy ufňukané. who knows. ale táto pieseň..hm, ma dostala. opäť, neviem čím. textom, ktorý sa mi nezdá ufňukaný alebo chytľavou melódiou? who knows. 

5. Ed Sheeran - Give me love
 
 
srdcovečka. doslova. táto pieseň mi v prehrávači hrá stále dokola. proste, ed. čo k nemu viac dodať? slová, ktoré vás chytia za pačesy a už nepustia. premýšľate nad ich hĺbkou, nechávate sa unášať melódiou. myslíte na neho,ňu,nich. ach, tá melanchólia.

6. Jessie J - Thunder
 
 
Jessie J. opäť ďalší britský famózny objav. kde sa hrabe amerika? pche. jessie ma svojský štýl, ktorý sa mi niekedy páči, niekedy nie. v tejto konkrétnej piesni sa neviem nabažiť jej hlasu. šalalalala.

7. Ellie Goulding - Burn
 
 
sa mi zdá alebo tu mám len samých britov? no, ono aj v mojej mysli to jednoducho vyhráva táto národnosť. 
Ellie, ellie. blondínečka s anjelskym hlasom. i keď všetky jej piesne sú skvelé, túto jedinú som si od nej stiahla :D 

8. Linkin Park - What I've done
 
 
Tak. finally. najobľúbenejšia kapela ever. vyrastala som na nich. a aj moje deti na nich budú vyrastať. budem ich k tomu nútiť. lebo chester. lebo tie texty, lebo celá ich hudba. proste. ach.
konkrétne k tejto piesni? spomínam si ako ju mala moja sestra na zvonenie. v tom období som túto pieseň nenávidela, lebo jej telefón vyzváňal v jednom kuse. teraz? zbožňujem. text, klip. veď si pustite, pochopíte.

9. System of a down - chop suey!
 
 
ehm. zvonenie môjho bývalého. pche. prečo ju mám vlastne v telefóne? neviem. možno kvôli tomu ako pomaly sa melódia rozbieha...až bum. presne tak, ako to SOADaci majú radi. Boh žehnaj Serjovi.

10. Lana del Rey vs. Cedric Gervais - Summertime Sadness
 
 
myslím, že jediná pieseň, ktorá sa mi od Lany FAKT, že páči. tak veľmi, že som z nej šla do kolien. ale to asi vďaka tomu podmazu od Cedrica. netvrdím, že Lana je zlá. kdeže, to by som si nedovolila, podľa mňa je famózna. ale pre mňa nie dosť.


Takže to len tak, trochu nezmyslov, aby ste mali čo čítať.
Ako môžte vidieť, môj hudobný vkus je vážne zvláštny. V prehrávači nájdete Pop, Rock, Metal, Rap, proste všetko. Čo sa mi páči, to tam je. Možno vám o mne niečo povie, možno nie :)

With love, yours I.Blake
 

2 komentáre:

 1. LP, Ed, Ellie, Blunt...
  Ivúšik máš úžasný vkus a nápad na tento článok bol perfektný. ^^
  Aspoň ja sa o ľuďoch vždycky najviac dozviem prostredníctvom textov pesničiek...
  Ale to je už súčasť mojej stranger identity. :)
  Niet čo dodať, You and I najväčšia srdcovka z celého albumu. ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ivi, máš naozaj dobrý vkus na pesničkz :3 brutálne sú.. A Linkin Park ♥ Trafila si moju srdcovku.. brutálne ich "žeriem"... Give me love.. moje zvonenie :D a strašne sa mi páči ten klip.. :)
  A páči sa mi, tento "článok" :*

  OdpovedaťOdstrániť