Random sem & random tam

KNIŠKOVÁ ZMATUROVALA!
KNIŠKOVÚ PRIJALI DO BRNA NA OBE ODBORY!
Knišková sa vám naplno venuje :)
Tak, teda, AHOJTE!
Začnem tým, čo ste sa mohli už dočítať.
Ale pekne po poriadku.

Ako prvé, som sa počas akademického týždňa dozvedela, že som z testu TSP dosiahla percentil 76,9. Išli sa mi oči vyočiť, keď som zbadala to číslo. Úprimne, ja som totiž čakala číslo okolo 40, podľa náročnosti toho testu. Potom, o pár dní, som sa dozvedela aj výsledok. Prijatá na antropológiu (49 zo 70) a prijatá aj na knihovníctvo (45 zo 119)! Už len aby si človek vybral.
Veľmi, veľmi, by som chcela ísť do Brna študovať. Bohužiaľ, nežijem s ružovými okuliarmi na očiach a viem v akom okrese žijem. V okrese, kde je nezamestnanosť príšerne vysoká a to sa samozrejme odzrkadľuje aj na plate tých zamestnaných. Viem, že moji rodičia musia drieť ako kone 8+ h aby mi mohli zabezpečiť všetko čo potrebujem. Chcem spoznávať svet, využiť šance, čo mi život ponúka. Ale bojím sa. Bojím sa, že to rodičia nebudú po finančnej stránke zvládať. Preto premýšľam, už dlhých pár dní, že predsa len asi ostanem v špinavej všivavej Bratislave...

No, prepadla ma euforická nálada a ja som akademický týždeň strávila asi tým, že som si čítala maturitné zadania a odopierala si notebook. Čo bolo samozrejme marné. Moje darebáctvo vždy zvíťazilo nad tou časťou mňa, ktorá si uvedomovala, že o pár dní maturujem. No, nejak som do seba nasúkala informácie, ktoré som potrebovala..a razom bolo pondelňajšie ráno.
Takže, i keď to nie je žiadna sláva, pochválim sa :)
Biológia - č. 24 Nervová sústava človeka - chválitebný
Anglický jazyk - č. 28 Massmedia/Family/Education - výborný
Slovenský jazyk a literatúra - č. 16 Staroslovienčina, hlaholika, cyrilika / Milan Rúfus - chválitebný
Chémia - č. 3 PTP, periodický zákon, prvky a ich vlastnosti - výborný

ako som povedala, nič extra, ale ja som spokojná :) keď napr z tej sloviny som očakávala prinajlepšom trojku, keďže som odtiaľ vybehla z plačom a rovnako, na chémiu som išla s pocitom, že to neviem a budem mať štvorku..
-
no ale najstresujúcejšie obdobie je za mnou, už sa vám naplno venujem :)
teda, týchto pár dní.. keďže..v nedeľu odchádzam do Londýna!! ^w^
nie je to nič extra, päť dní s najlepšou kamarátkou a profesorkami zo strednej, ale aspoň niečo :) neskutočne sa teším pretože.. pretože to bude prvý krát, čo to mesto uvidím naživo..
takže, dá sa povedať, že po 6.6. tu budem ako na koni. sľubujem :)
-
Včera večer, keď zo mňa konečne opadol všetok ten stres a ja som nemala čo robiť, zapla som si youtube. Chvíľu som len tak nečinne hľadela na hlavnú stránku nevediac, čo si pustiť. A potom ma napadlo toto.
Tokio Hotel.
Na chvíľu som sa vrátila do obdobia, keď som chodila do 4. ročníka na základnej škole, do chvíle, keď nemčina bol môj obľúbený predmet, keď bola moja izba ovešaná plagátmi a hlavne...keď si ich nezískala amerika. Prešla som si všetky ich nemecké piesne, zaspomínala som, zasmiala sa.
A potom som premýšľala.
Čo sa s nimi vlastne stalo? Sú vôbec Bill a Tom v kontakte s Gustavom a Georgom? Prečo zo seba začal už aj Tom robiť ženu? Venujú sa vôbec hudbe ešte?
Veľmi by som to všetko chcela vedieť, nájsť si to. Ale bojím sa. Boli mojou prvou vášňou, prvou kapelou, do ktorej som bola zamilovaná. A keď som len tak nejakým zázrakom postrehla čo sa stalo z Billa a aj Toma.. prešla mnou vlna sklamania.
Jeden z mnoha príbehov, ktoré zničila sláva
Jedna z mnoha európskych kapiel, ktoré zničila amerika..
-
no ale dosť bolo sentimentálnosti :D
odteraz ma môžete pravidelne zastihnúť buď na ASKu alebo na Twitteri :) čokoľvek budete potrebovať, som tam.. :)

Takže.. chcete nový diel Innocent Love? O:)
Čo sa pýtam, určite chcete ;)

With love, yours I.Blake

3 komentáre: