Random sem Random tam.


AHOJTEEEEEEEEEEEEEE!
Po dlhej dobe sa znova hlásim :)
Ako sa vám darí? Ako ste prežili prázdniny a dnešný, prvý, pre niekoho ešte stále školopovinný deň? Ja dnes, ak sa vám mám priznať, som takmer celý deň prespala. Je smutné, že jeden prehýrený víkend musím dospávať ďalšie tri dni :'D. Ale k tomu víkendu sa dostanem potom, teraz je dôležité niečo iné. Škola.
Stavím sa, že 3/4 z vás dnes nadávala, že sa skončili prázdniny a znova začala škola, či sa rozhorčene chytila za hlavu, keď videla svoj rozvrh na nadchádzajúci školský rok [áno blašková, myslela som teba]. Verte mi, že ak odmaturujete a bude vás čakať prvý semester v novom a totálne cudzom prostredí, budete ešte fňukať za tým, aby ste sa mohli vrátiť na strednú. Presne tak, ako to robím ja teraz. Na jednej strane som sa tešila, že odídem do nového sveta, ktorý mi ponúka neobmedzené možnosti, no na druhej strane mi bude chýbať [už aj chýba :(] tých osem rokov rutiny, s tými istými ľuďmi, v rovnakých priestoroch. Jesus Kane, ja tých ľudí zbožňujem :(

No, ale dosť bolo tláchania.
Moje prázdniny boli celkom..fajn? Ani sama neviem, aké vlastne. Také, ako som predpokladala, že budú. Až na to počasie. To ma neskutočne sralo. Ale, čo už. Inak bývala som buď doma, alebo na brigáde, či som chodila hore dole po Slovensku. Naposledy, tento posledný prázdninový víkend, som strávila v Žiline. Po dvoch mesiacoch presviedčania mojich rodičov a po dvoch stretnutiach s ňou, sa mi konečne podarilo splniť Bajulke narodeninové želanie. Po hodine a pol v autobuse a ďalšej hodine a pol vo vlaku, som nakoniec, v piatkové dopoludnie [ku podivu slnečné] vystúpila na železničnej stanici v Žiline. Juj! Bajulu som rýchlo objala a víkend v prázdnom byte bol pred nami!
Áno, jej drahí rodičia, ktorých som si veľmi obľúbila počas tých dvoch stretnutí, ktoré sme spolu absolvovali, nám spravili neskutočnú radosť [možno i nevedomky] a veľký byt na 13. poschodí [nie nepýtajte sa ma ako som prežila 3x jazdu výťahom, ešte teraz sa mi trasú kolená], na sídlisku Solinky bol iba náš! Začalo to tak nevinne. Išli sme si nakúpiť, spravili sme si obed, najedli sa a sadli v jej útulnej izbičke. A tam sa to stalo. Notebook + Tumblr + Youtube + Prípojka k televízoru v obývačke + my dve = deň strávený na koberci [extrémne huňatom, aj ja chcem! :(] bez minimálnej šance dostať nás do mesta. I keď, to bol pôvodný plán. Ale, zhodou okolností..sa to..tak nejak.. presunulo na ďalší deň. Nakoniec, zahĺbené do myšlienok o dvoch hovnách a našom treťom imaginárnom svete, sme niečo okolo pol 1 zaspali. 
Ďalší deň sa niesol v znamení Hričovského Podhradia, "chalupy" ako ju nazývajú Blaškovci (a.k.a barák jak oči), zrúcaniny hradu, na ktorú bola nesmierne skvelá prechádzka a ešte krajší výhľad, či poobedia stráveného v meste s Bajulinými kamarátmi.
Bol to neskutočne fajn deň, plný smiechu, rozhovorov, litra pravého čierneho arabského čaju z Habibi, či skvelého orieškového latté z kaviarne, ktorej názov si už nepamätám, no mali tam množstvo poličiek s knihami, v ktorej som si dovolila chronologicky poukladať knihy od mojej srdcovky Jo Nesba. 
Večer sme zakončili kontrolou revízorov v MHDečke a na moje prekvapenie faktu, že som žilinčanov naučila pár východniarskych slov :'D. Ale samozrejme, to nebol koniec. Kdeže. Čierny čaj a latté samozrejme, že mali svoj účinok. S Blaškovou sme nakoniec svietili jak mesiačiky na hnoji až do pol 4 ráno, pričom o tri hodiny na to sme vstávali na môj vlak ^^. Ale stálo to za to. 
Ráno rýchle raňajky, cesta na železničku a cesta domov. V autobuse som zistila, alebo lepšie povedané, sestra mi len tak medzi rečou oznámila, že náš pes si roztrhol kožu na polke stehna a musel ho prísť zašívať veterinár. Nádhera. No nejak som to predýchala, od polovice cesty som viedla rozhovor s troma mierne pripitými chlapmi, od ktorých som sa dozvedela, že som poriadne tvrdý kaliber, vraj som nedostupná, ale raz sa určite nájde nezbedník, ktorý ma zlomí. No, well, chlapci, snáď.. :D
No a od nedele až do dnes, som len spala.
Ňah.

Inak, medzi rečou, pracuje sa na ďalšej časti Innocent Love. Za spoluprácu pri dialógoch nesmierne ďakujem, zas a znova, Bajule , ktorá mi počas spoločného víkendu vnukla neskutočné množstvo nápadov. 
Ďalej.
ĎAKUJEM vám za vaše komentáre a reakcie :-* Ste skvelé! 
S miernym mravčením v končekoch prstov som si prečítala každý jeden váš názor a ostávam prekvapená! Čo si myslíte, čo bude ďalej? 
Skončí Ivy s Jonathanom a už nikdy sa na neho pozrie? Posnaží sa jej to Jonathan vysvetliť, pokúsi sa o ňu bojovať? Alebo skončí Ivy, tak ako ste niektoré písali, s Patrickom? 
Hm, píšte píšte komentáre, som zvedavá!!!

A, to by bolo pre dnes asi všetko mám pocit.
Len vám chcem povedať, že od chvíle keď budem v Brne, dúfam, že takýchto príspevkov tu bude viac! :)
Určite budete jednou z mála vecí, ktoré mi budú pripomínať domov...
NO, ale kým som doma, tak som doma
[okay, táto veta nedáva zmysel.]

So, with love, yours I.Blake
P.S.: nezabudnite sa pýtať a sledovať môj Instagram

2 komentáre:

 1. Aaaa milujem tvoje randomy! Nechápem, ako si mohla o nás napísať článok, juuuj! Ty si riadny pišta! <3 Som ale sklamaná, že si moje úžasné kulinarske a nákupné umenie takmer nespomenula :(( #feelingsad
  Vieš, ako to u mňa je vo vzťahu k tebe... aka Will u be my Johnny? And I'll be your Patrick! Si jediný človek, čo ma volá Bajula a aj jediný človek, ktorý si prezvana moje číslo, aby len videl ako mám tvoje číslo uložené a čo mám pri tvojom kontakte na pozadí, ahah.
  O tom ako mi celý deň bolo smutno z toho frustrujuceho pocitu stáť na perone a kukat ako ma moja gemerská víla opúšťa, o tom potom... Posielam pusku a kúsok koberca! :*
  P.S.: a predsa sa točí a santik nie je len výmysel! xxx #šalamachaláchalama

  OdpovedaťOdstrániť
 2. :) troška som pozadu, keďže už pár dní ubehlo... prázdniny utiekli ako voda, ale do školy som sa už celkom tešila, doma ma to ubíjalo nudou :)
  aj keď som stihla ísť len do švajčiarska tento rok za bratom :) a na pár diskotékach si zatancovať,nebolo to až také zlé...:)
  k Innocent love...ja pevne verím, a dúfam v to že tí dvaja budú spolu :)
  milujem tú poviedku :)
  Som rada, že si strávila pekné dni voľna :) Drž sa na tej výške, nech Ti to ide ľahko bez problémov :)
  Pekný deň ivka :)

  OdpovedaťOdstrániť