Put your music player on shuffle #2

Tak ako v prvom príspevku s takýmto názvom, vás dnes idem zaviesť do sveta môjho hudobného prehrávača v telefóne, tým, že vám sem vypíšem 10 pesničiek, ktoré mi možnosť shuffle vygeneruje. Pozrime sa teda, či sa v mojom telefóne a hudobnom vkuse niečo od prvého príspevku zmenilo :)
So, lets get the party started!1.  Imagine Dragons - Demons

Túto pieseň som mala v telefóne ešte dávno predtým ako sa dostala do rádií, ako sa stala známou a v najnovšom ponímaní mainstreamovou. ID sú skupina, ktorú počúvam, keď mám depkárske obdobie a ich piesne umocňujú pocit, že všetko okolo mňa je čierne. Konkrétne pieseň Demons ukrýva vo svojom texte mnoho. Stačí sa aspoň na chvíľu zamyslieť a nenechať sa unášať len tou vetou "it's where are my demons hide"

2. Coldplay - A sky full of stars
Coldplay majú piesne, ktoré sa mi páčia a ktoré sa mi nepáčia.
Určite ste už pochopili, že ak mám túto konkrétnu v telefóne, musí sa mi páčiť. Well, táto sa mi nielenže páči, ale doslova ju milujem. Inšpiruje ma. Púšťam si ju takmer vždy, keď píšem Innocent Love. Púšťam si ju, keď idem do školy, aby ma dobre naladila na nadchádzajúce prednášky. Je to taký môj súkromný povzbudzovač :)

3. One Direction - She's not afraid

Po tom, ako som si prechádzala videami z londýnskeho koncertu ešte z TMH tour a narazila som na babu, ktorá stála v prednej rade a natočila fakt, že kvalitné videá, do tejto piesne som sa jednoducho zamilovala. Možno to bolo podmienené aj tým, že som ju dookola počúvala hlavne kvôli tomu, čo počas nej chalani vyvádzali na javisku. A vlastne odvtedy.. je jedna z mojich NAJ z ich druhého albumu.
[aj tak je TMH tour podľa mňa najlepšie. a môj názor nikto nezmení]

4. Bastille - Things we lost in the fire
Bastille nejako extrémne nepočúvam, myslím, že od nich okrem tejto jednej, poznám ešte asi ďalšie dve, no tie už nemám stiahnuté. Táto konkrétna sa mi zapáčila po ich live vystúpení na niektorom z odovzdávaní hudobných cien /nepamätám sa, ktoré to bolo/ a odvtedy ju mám stiahnutú.
A samozrejme, sú to Briti, to je tiež jeden z dôvodov.
/zbožňujem akcent ich speváka/

5. Katy Perry - Unconditionally
Text.
Pre človeka, ako som ja, pre ktorého je láska to najdôležitejšie čo môže byť, je táto pieseň ako stvorená.
Och a nezabudnime na Danielle, ktorá tu účinkuje.

6.  Ben Cristovao - Instagram

Bena som nikdy nejak veľmi nepočúvala, dokonca istou chvíľou bolo aj obdobie, kedy som patrila medzi tých, čo jeho tvorbu odsudzovali. 
Potom som našla jeho pieseň s názvom Úžasná, ktorá ma totálne dostala. Zuzka mi poradila, aby som si pustila celý jeho najnovší album, ktorý sa volá Made in Czechoslovakia a poviem vám jedno: neviem sa dočkať, kedy pôjdeme na jeho koncert. 
ps. o tejto piesni ešte budete počuť, verte mi.

7.  Nelly - Just a dream

Pieseň, ktorá mi v istom období môjho života vháňala slzy do očí.
A nie, nebolo to, keď sa so mnou rozišiel Jakub.
Je to v podstate jedno, no ešte doteraz niekedy pri vete "if you ever loved somebody put your hands up" zodvihnem ruky do vzduchu.
Táto pieseň každopádne patrí medzi tie, ktoré väčšinou v prehrávači preskočím, no nikdy ju nevymažem.

8.  Charli XCX - Boom Clap

Keď som prvý krá počula túto pieseň, netušila som kto ju spieva, že má klip alebo dokonca, že je soundtrackom k TFIOS. Potom som sedela u Bajuli doma a hovorila som jej, že som v ten deň počula nejakú pesničku, ktorá sa mi páčila, ale že si neviem spomenúť na jej melódiu. Nechali sme to tak a po pár minútach ticha Baja pustila svoj prehrávač. Ako zázrakom, pustila sa táto pieseň a ja som doslova vyskočila, že to je presne ona! Samozrejme, že mi ju musela poslať :D

9. One Direction - Wonderwall

Mnoho ľudí ich odsudzuje za to, že si dovolili "prespievať" tento hudobný poklad. Lenže ja nechápem prečo. Nie je to oficiálny cover, ani cover, ktorý použili na tour tak ako Teenage Dirtbag. Jednoducho len sedia na pláži, Niall hrá na gitare a spievajú.. ľudia sú nepochopiteľní.
Každopádne, mne sa  ich verzia páči omnoho viac ako originál. 
Možno to bude súhrou ich hlasov.

10. One Direction - Story of my life

Táto pieseň mi príde už niekedy neskutočne obohratá, ešte z čias, keď bola novinkou a ozývala sa z každej strany.
Každopádne, niekedy, keď mám chuť byť melancholická, pustím si ju.

Takže, to by bolo pre dnešok asi všetko :)
Škoda len, že vtedy, keď ja začínam byť aktívna, na tento blog už takmer nikto nechodí.
Well, môžem si za to sama.
Vidíme sa zajtra, pri ďalšom randome! 
With love, yours I.Blake

4 komentáre:

 1. Myslím, že máme veľmi podobný vkus :) She´s not afraid je tiež jedna z mojich obľúbených piesní z TMH, ak píšem príbeh tiež rada píšem pri Coldplay alebo Imagine Dragons .. a no, momentálne fičím na Boom clap :33 :) teším sa na tvoj ďalší random :) xx L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že môj hudobný vkus je taký, ako trištvrtiny dievčat fičiacich na 1D. Proste pop. Teda, minimálne v tomto príspevku to vyznieva ako by som počúvala len pop :D Ale ono to tak fakt nie je ! :D Úprimne, radšej mám rock :D metal, punk miestami :D alebo to je jedno, ja si vypočujem aj rap niekedy :D keď mám na neho chuť :D
   a ďakujem! xx

   Odstrániť
 2. Ivka,Ivka :)) Článok ma neuveriteľne potešil :D Vrátim sa k Imagine Dragons. Čistá pravda. Čistá ja. Jednu dobu som túto pesničku stále počúvala. Proste Imagine Dragons a 30STM sú moje ^_^ Ale našla som sa vo viacerých týchto pesničkách :)) Lucia xoxo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jeeej, som rada, že ťa potešil aj takýto o ničom príspevok! x
   o 30STM sú moja srdcovka, no tiež ich počúvam len v istých chvíľach života :)
   -xx

   Odstrániť