nedeľa 16. novembra 2014

Random sem, random tam.


Dnešný random bude trošku iný.
Bude mať dve časti.

1. What is in my purse (?)

Dlhšie som premýšľala nad tým, ako vám ozvláštniť moje príspevky, aby to nebolo stále len o tom isto. O mojich žvástoch, depresiách a pocitoch.

Takže vďaka dnešnému vydaniu, budete o mne znova vedieť niečo viac.

Čo nosievam v kabelke? Keďže som žena, ktorá nie je nejako extra zaťažená na kabelky, mám ich len dve a tie si mením podľa toho, čo si oblečiem a kam mám namierené. Na fotografií môžete vidieť tú. ktorú väčšinou nosievam na party, alebo ak idem do spoločnosti, čiže ak som tak lepšie oblečená. Druhú, športovú tašku mám snáď od tretej triedy na strednej a tá si so mnou prežila už mnoho. Tú nosievam ak na seba hodím len nejaké tričko a mikinu a je mi jedno ako vyzerám. Čiže väčšinu času. No ich obsah je väčšinou vždy rovnaký, takže sa dosť často stáva, že niektorú z vecí, ktoré mám v jednej taške si v zhone zabudnem premiestniť do druhej, tak ako som to urobila predtým, ako som vyfotografovala tento pic. Ale k tomu sa ešte dostanem.
Na obrázku môžete vidieť, že jednou z vecí, ktorú mám vždy po ruke je zápisník. Či už je to tento väčší modrý, alebo menší biely, ktorý som si doniesla z Londýna, pero a papier musím mať vždy pri sebe. Väčšinou si do nich len nezmyselne čarbem, no občas sa stáva, že ma nakopne múza vtedy, keď nemám pri sebe notebook a to sa stáva poslednú dobu veľmi často. Nikdy by som na seba nepovedala, že dopadnem ako jedna z tých, čo majú pero a papier vždy pri sebe, no zázraky sa očividne dejú. Veď už som si kúpila diár na budúci rok.
Ďalej, moja prvá pomoc, medikamenty. Som človek, ktorý má problém s takmer celou tráviacou sústavou. Nevoľno mi príde hocikedy, bez ohľadu na to, či som zjedla niečo ťažké, alebo nie. Preto, tabletky, je to, čo má vyhradené miesto v mojej kabelke a aj peňaženke. Tú malú hŕstku, čo vidíte na zápisníku..no, je to fakt len malá hŕstka toho, čo mám ešte v peňaženke. Občas sa cítim ako nejaký díler, keď to všetko začnem vyťahovať na verejnosti a ľudia na mňa čumia ako na vydedenca.
To čiernobiele, pásikavé, je nákupná taška. Malé, šikovné, nezaberá veľa miesta a zíde sa vždy.
Labelo, ktoré síce nosím vždy so sebou, no používam ho minimálne.
Žuvačky, pre svieži dych.
Vreckovky.
Slúchatká, ktoré mám vždy zabalené v bielej krabičke, keďže som pedant a na svoje veci si dávam maximálny pozor. To ma naučili rodičia ešte na základnej škole, keď sa mama veľmi jasne vyjadrila, že mi nemieni kupovať nový peračník a farbičky každý polrok.
Clinell, gél na ruky. Smrdí ako čistá vodka, ale aspoň mám pocit čistoty.
Peňaženka, ktorá je posledné tri mesiace až príliš preplnená a mám problém ju už čo i len zapnúť. Polovicu jej obsahu tvoria doklady, kartičky, preukazy, etc. Ďalej množstvo mincí, ktoré mám občas problém rozlíšiť, či sú české alebo eurá, lieky a v neposlednom rade, prachy. Škoda, že tie sa tam vyskytujú len minimálne.
Kľúče. Zväzok plný kľúčov z domu a z intráku, kľúčenky z Londýna, Paríža, ružové srdiečko od Zuzky, biele, ktoré kedysi bolo zelené a mám ho ešte od základnej školy, ktoré som dostala už ani neviem k akej príležitosti, ale na mojich kľúčoch má vyhradené miesto.
Slzný sprej. Väčšinou ho nosievam vo vrecku vetrovky, alebo priamo v ruke, keď už idem po tme. Našťastie, použiť som ho ešte nemusela. Ale šťastie praje pripraveným.
Taktiež, ako som spomínala na začiatku, keďže som na niečo zabudla, na fotke nie je kefana vlasy. Viete, tá taká malá skladacia z avonu, kde na druhej polovici je zrkadlo. Väčšinou ich používa niekto iný, ako ja. Ale čo, aspoň, že ju mám.

2. 10 vecí, ktoré ste o mne (možno) nevedeli.

1. Neznášam brokolicu. Smrdí mi, napína ma z nej na vracanie.

2. Bez svojho, zeleného vankúšiku, ktorý som dostala od niekdajšej najlepšej kamarátky, ešte na 12ste narodeniny, nezaspím. Pendlujem s ním hore dole, z Brna domov, z domu do Brna. Bol so mnou v Paríži i v Londýne.

3. Mám slabosť na Aljašku, Kanadu, Škandináviu, Alpy. Ak by ste sa ma opýtali, kam chcem ísť na dovolenku, voľba je jasná. Prirodzene ma to viac ťahá do chladnejších oblastí, ako niekam na pláž. Aj keď, leto mám rada. 

4. Lyžujem. Začala som kvôli otcovi, učila sa kvôli otcovi. Teraz si to užívam. S otcom po boku.

5. Najradšej čítam detektívky. Severské.

6. Mám panický strach z miest, na ktorých nemám pevnú pôdu pod nohami. Výťahy, výšky, mosty. 

7. Už ako malá som bola posadnutá upírmi. Sny, alebo ich nazvime aj nočné mory. Tie ma už našťastie prešli, ostala mi len závislosť na všetkom, čo súvisí s týmito bytosťami.

8. Meriam 153 centimetrov.

9. BMW X6. To asi stačí, nie?

10. Americký pitbullteriér. Hovorte si čo chcete, nechávajte si vypatlávať hlavy skorumpovanými médiami. Ja pravdu viem a mienim ju rozširovať. 


Tak čo, je niečo, čo vás prekvapilo, čo ste o mne nevedeli?
Máte na mňa nejaké otázky, alebo dotazy?
Ak áno, môj ask je vám k dispozícií. 
Páčil sa vám takýto nevšedný random?
Ak áno, dajte mi vedieť!

With love, yours I.Blake

5 komentárov:

 1. milujem. milujem.
  1. raky na teba! brokolica je budúcnosť!
  3. oh c'mon, ešte mi niekto sa bude snažiť vysvetliť, že si nie sme súdené, tak ho ovalím litrom javorového sirupu!
  5. Keď vyštudujem škandinavistku a budem raz prekladať Severanov, budeš jedna z prvých, ktorá bude mať česť prečítať si to! [ale nie, robím si prdel! veď budeme spolu predávať príučky vulgarizmov hawks legionárov pred United Center :D:D]
  6. HOVNO. NEVERTE JEJ. zvládla cestu naším komkáčskym výťahom na trináste poschodie & stále žije! :D
  7. už asi chápem tvoje kúsajúce sklony...
  8. JA 163! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. miluješ. miluješ.
   1. raky na teba! nie je. špagety sú!
   3. kto sa ti snaží vysvetliť, že si nie sme súdené?! :O meno, bydlisko, číslo poistky. alebo stačí len meno, ostatné si zistím.
   5. ale kdeže, to ja keď raz budem veľká, napíšem detektívku a ty ju preložíš do škandinavistiky [a.k.a priúčky vulgarizmov sú naša budúcnosť. raz sa staneme slávne vďaka nim a všetci nás budú v chicagu milovať]
   6. hej more, ale na to, ako som stála schúlená v kúte s tvárou ukrytou v dlaniach, to už nenapíšeš, čo?!
   7. vidíš, to ma nikdy nenapadlo..
   8. strč sa.

   Odstrániť
  2. 3. celý vesmír!
   5. dobre, deal done! to už aby som si tie prihlášky teda kumulovala, ahaha!
   6. ALE PREZILA SI. Tých 45 sekúnd ťa nezabilo!
   7. ešteže ma máááš! :*
   8. to malo krásne vyznieť:((( a ty si to pokazila! -.-'

   Odstrániť
 2. Vzdy, ked si citam tvoje prispevky - poviedky, myslim, ze by sme si rozumeli. Ked, ale citam posty o tebe, myslim, ze ani nie :D
  Mozes zverejnovat aj viacej takychto info o tebe
  Trafila si sa iba s Kanadou, brokolica je uuzasna!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ach drahá Harlow, keď vidím komentár od teba, to mi vždy tak spríjemní deň! (nech už je akýkoľvek)
   Prečo máš pocit, keď čítaš poviedky, že by sme si rozumeli? :D to by ma celkom zaujímalo :D
   hej, myslíš, bolo to fajn? dalo sa to čítať?
   Kanada je superduper, ale brokolica už nie x(

   Odstrániť