Random sem, random tam.


A ja sprostá..

Zaujímalo by ma, koľko z vás, čo si pustili túto pieseň a prečítali si vetu pod ňou, si pomysleli, že tento random bude o nejakom zastupiteľovi opačného pohlavia.
Ňach, ženy, smola.

Už dlhšiu dobu mám ten feeling.
Ten feeling, že zase raz som v depresií.
Hej, možno to bude tým, že jeseň sama o sebe je dosť depresívna, alebo aj niečím iným.
Skôr niečim iným.
Budúcnosťou.
Smolou.
Zlými rozhodnutiami.
Chybami, ktoré majú priveľké následky.
Ale..
...nič iné ako zatnúť zuby a vydržať mi neostáva.
Tri ďalšie roky.. 
..a čo bude potom?
Who knows?
Ja teda absolútne neviem.
Čo chcem aby bolo ďalej?
Čo chcem vlastne robiť?
Skončiť zatvorená v knižnici s minimálnou mzdou nie.
Bohužiaľ, spamätala som sa veľmi neskoro.
Ľudia, ktorí sú v niečom dobrí to majú tak jednoduché.
Lenže, mne matika nejde. Neviem kresliť, spievať, hrať na akýkoľvek hudobný nástroj. Spisovateľka zo mňa nebude, manažérka niečoho tobôž nie.
Možno som bola predurčená na to, aby skončila niekde pri páse v supermarkete. 
A tak si tu depkárim, prekonávam piatkovú opicu už druhý deň, pozerám TVD pretože spracovávať poznámky a robiť úlohu si nie som schopná.
Krásny študentský život.
Keď Knišková má čas vždy na všetko.
Som dopadol! Wohou.

A viete, čo vám poviem? 
Teším sa už na Vianoce.
A vy sa určite tešíte na novú časť, že? :)
Čoskoro, babenky moje, čoskoro :)

6 komentárov:

 1. Ivanka, ako čas plynie od júla mám stále pocit, že si v depresii. Nie ako píšeš, že opäť to na teba padá, ale tak, že si v tom ešte stále. Vybrala si si zlý odbor? Okay, skonči to tam, nájdi si na rok práci a v marci sa začni pripravovať na nové prijímačky na novú školu. Ja viem, že nájsť dnes prácu nie je také ľahké, ale začať sa niekde musí, nie? Navyše, načo budeš študovať tri roky niečo čo ťa nenapĺňa? Mám pocit, že tvoj odbor nie je len o knihách ako som ho mala na začiatku. Asi je tam niečo viac.
  Ďalšia vec, príliš pesimisticky sa pozeráš na svoju budúcnosť. Veď ty nemáš ani len tušenie čo ťa čaká! Hneď zajtra môžeš stretnúť muža svojho života a všetko sa môže zmeniť. Alebo môžeš vyhrať v lotérii a precestovať celý svet. Alebo ťa môžu okolnosti prinútiť ukončiť školu skôr ako nastane skúškové. Proste ži pre tento deň, vychutnávaj si to, čo ti život ponúka.
  Ani mne nič nejde. Nič neviem, v ničom nie som dobrá. Chodím na gympel, o rok idem maturovať z bioly (z ktorej sa chcem zase raz zajtra uliať) a asi svoje rozhodnutie ľutujem, ale čo už s tým narobím? No ja nič, ale ty s týmto tvojim stavom niečo spraviť môžeš!
  A ak si predurčená na to, aby si skončila niekde za pásom alebo ako nejaká knihovníčka za minimálnu mzdu, je to tvoj osud, Ivka. Ak naň neveríš ok beriem, ale sama si to tu napísala 'ak som predurčená'.
  Proste, čo ti chcem povedať je, že život je príliš krátky na to, aby si si mohla dovoliť pokračovať v tom, o čom vieš, že nie je správne. (píše 17-ročná, ktorá má minimálne životné skúsenosti)
  Nedívaj sa na depresívnu jeseň, hlaď na to, že o mesiac a 15 dní sú tu Vianoce, že padajú krásne farebné listy, že máš rodinu atď.
  Proste nedepkárči, dobre? :D Si zdravá mladá baba, tak ži!
  PS. nechcem ťa poúčať, len ti chcem povedať, ako tvoj stav vníma čitateľka blogu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. och a aby som nezabudla, asi som predurčená na to mať celoživotné depresie. (y)

   Odstrániť
  2. Ale nie si. Ja neviem aký si typ človeka, ale všetko sa dá vždy zmeniť, vieš? :)

   Odstrániť
 2. *hej, slovo si berie sedemnásťročné hovno v tomto svete

  Každý sme strojcom svojho vlastného šťastia. Tetušky vravia, že chybami sa človek učí, každý máme právo sa zmýliť. A TO NEZABUDAJ, HOVIENKO MOJE! Nech by si študovala aj odpadové hospodárstvo banánových republík, ja, Blašken, tu budem pre teba & budem sa snažiť byť takou nemotornou a odveci podporou, kt. v tom vobec nie je dobra, a vačšinou situáciu len zhorši, ale ja sa fakt snažim!:(
  Čo máš proti jeseni, ty letný jedinec? Jeseň je taká krásna, akú ju chceme my, ľudia, vidieť, tak prestaň lajkovať depressing fotky na we heart it a pod. ak to robíš a pozri von oknom na tie krásne farby, aká je tá príroda nádherná, až by som sa od nej nechala objať.
  Nie je nič zlé na tom a neprirodzené, ak sa človek sekne a že ti obor, kt. si si vybrala, nesadol. Ja nechápem načo čakáš, načo tam si, keď to nie je ono? Prehodím, vybavím a je! Viem, nie je to ľahké, ale radšej stratím pol roka alebo koľko ako celý život? Pretože ak sa budeš venovať niečomu, čo ťa nebaví, bude to mnoho VACSIA chyba ako keď sa budeš snažiť poučiť z chýb a napraviť to. Nkto múdry z neba nespadol. Vzdelávame sa celý život. Nebuď mäkkýš, vole, lebo ak budeš takto depkárčiť, DO ZIADNEHO BRNA NEPOJDEM! NEMIENIM BYVAT PRI KOPKE DEPKY! :D

  p.s.: "Genialita, to je 1% talentu a 99% driny." -D.B. ohľadom mojich prekladov. Tak poďme drieť spolu a niekam to dotiahneme! Len musíme chcieť a vyliezť z ulity!
  p.s2: čakáme sa pred pred Habibi, povedz mi, keď z tej ulity vylezieš. :p :D:D <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej skús to celé vysvetliť mojim rodičom :)
   oni to už takto "jednoducho" nevidia, ako vy všetci naokolo.

   a neviem aké prírodné zázraky sa dejú v žiline, ale tu keď sa pozriem von oknom, vyzerá to 10x horšie ako na wehearit-e ;)

   Odstrániť
  2. rodičia by nakoniec radšej určite vzali, že si zopakuješ semester, možno dva, ako dívať sa, ako sa trápiš & vážne pri tom páse skončíš. [menšie zlo]

   Odstrániť